Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

Otáčivé hlediště sezona 2016

10.11.2015

Otáčivé hlediště v České Krumlově již zahájilo předprodej vstupenek pro sezonu 2016. Prožijte jedinečný kulturní zážitek pod noční oblohou.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově se řadí mezi přední evropské „open-air“ scény. Výjimečnost této scény umocňuje i fakt, že od roku 1992 je Český Krumlov součástí seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Jeviště je tvořeno částí zámeckého parku, který dává možnost využívat jedinečnost krásné scenérie zámecké zahrady se staletými stromy, které tvoří při divadelních představení neopakovatelnou atmosférou.

Pro sezónu 2016 soubor Jihočeského Divadla připravil pro Českokrumlovské otáčivé hlediště osm divácky přitažlivých titulů.
Pro operní příznivce bude opět tahákem nejkrásnější opera Antonína Dvořáka Rusalka režírovaná Jiřím Heřmanem, která měla premiéru v roce 2014, a Carmen Georgese Bizeta – skvělé zhudebnění vypráví o divoké cikánce, jejíž lásku nikdy nikdo nezíská napořád - v režii Jany Kališové (premiéra 2015).

Baletní soubor v zámecké zahradě uvede úspěšnou inscenaci Labutího jezera P. I. Čajkovského v choreografii a režii šéfa baletu Attily Egerháziho, který je také i autorem nového libreta. V Egerháziho pojetí není Siegfried rozmazlený princ, ale muž, který jako dítě traumatizován svou despotickou matkou. Kvůli tomu není schopen v dospělosti přijmout sám sebe takového, jaký je, a to je důvod, proč se mu nedaří mít rád ani sebe, ani druhé. Přesto urputně touží milovat a být milován.

Činohra Jihočeské Divadla uvede pod širým nebem v sezóně 2016 v obnovené premiéře dva divácky velice přitažlivé tituly – výpravnou klasickou legendu Robin Hood a komedii Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Pod oběma inscenacemi je podepsána autorská dvojice Martin Glaser a Olga Šubrtová.
V srpnu se pak před Otáčivé Hlediště vrátí detektivní komedie Pes baskervillský na motivy románu A. C. Doylea, která si hned po svém prvním uvedení získala srdce diváků.
Vstupenky také můžete kupovat na dobrodružnou komedii Zdeňka Jecelína Baron Prášil o nejslavnějším lháři všech dob v podání souboru Malého divadla, která pobaví nejen děti, ale i dospělé diváky.

Z Frymbruku na Otáčivé Hlediště do českého Krumlova to je 30 minut autem.
Když se od nás vydáte na tento neopakovatelný výlet, rozhodně nebudete litovat.
Za Rekreaci na Lipně přeji hezký kulturní zážitek.