Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

Pěší turistika je pro každého

09.08.2016

Říkáte si, že mnohem raději, než pěší turistiku, si užijete dovolenou u vody, či v nějakém rekreačním zařízení? I v těchto případech je ale velmi vhodné naplánovat si alespoň jeden pěší výlet. Chůze a turistické výlety mají totiž mnoho výhod. Rádi Vám některé představíme.

Chůze je nejjednodušší způsob pohybu a je pro nás zcela přirozená. Přesto však tento pohyb omezujeme, jak nejvíc to jde a raději se dopravujeme rychlejšími způsoby. Tím ale o mnoho přicházíme. Nejen, že je to vidět na našich postavách, ale i na našem mentálním rozpoložení.
 
 
 
Jaké výhody tedy chůze má?
Hubnutí  - právě proto, že obyčejně moc nechodíme, chůze nám pomůže shodit nadbytečná kila, která se nám během sezení ukládají.
Posílení srdce – je dokázané, že pravidelná chůze má příznivé účinky na funkci našeho srdce i dalších orgánů.
Budete šťastnější  - chůze má příznivé účinky také na naše štěstí. Procházka může velmi pomoci při špatné náladě.
Uvidíte mnohem více – protože chůze je v podstatě velmi pomalý pohyb, můžeme si během všímat věcí, které bychom v případě jízdy autem, čí na kole, neviděli. Ať už jde o zajímavé rostliny, hmyz či živočichy, všimnete si prostě mnohem více věcí.
Budete na sebe pyšní – není lepší pocit, než zdolat náročný terén, či se vyškrábat na hrad na strmém kopci. Pokud to dokážete, můžete na sebe být právem hrdí.
Navštívíte krásná místa – odhodláte se k navštívení mnoha míst, ke kterým se zkrátka jinak než pěšky nedostanete.
 
Chůze a pěší turistika mají zkrátka mnoho výhod, o kterých jste možná ani nevěděli. Nejlepším způsobem, jak zjistit, jestli je to pravda, je prostě to vyzkoušet. Vydejte se tedy na krátkou procházku, či si naplánujete rovnou celodenní pěší výlet. Získáte tak mnoho skvělých zážitků, šťastných chvil i překonávání sama sebe.