Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

Řeka Vltava – ráj vodáků

20.06.2016

Uvažovali jste o tom, že letos dovolenou strávíte zcela jinak, než jste byli zvyklí a stanou se z Vás vodáci? Či takto dovolenou trávíte zcela běžně a pouze hledáte řeku, kterou budete brázdit letos? Snad nejznámější řeka naší země - Vltava, je doslova rájem všech vodáků a rozhodně stojí za to ji sjet. A to i přesto, že už jste to třeba jednou udělali. 

Řeka Vltava pramení na Šumavě nedaleko Modravy, poté protéká mnoha krásnými městy, jako je například Lenora, Vyšší Brod, Rožmberk a Český Krumlov. Na jejím povodí můžete nalézt mnoho zajímavých míst, která rozhodně stojí za to navštívit, ať už se jedná o města, či přírodu. Za zmínku jistě také stojí Lipenská přehrada, která nabízí mnoho způsobů vyžití. Proto je Vltava velmi oblíbená mezi vodáky. Na sjezd před Lipenskou přehradou potřebujete povolení od Povodí Vltavy. Od vyššího Brodu můžete Vltavou sjíždět bez omezení až do Boršova nad Vltavou. Poskytuje jak velmi klidné části, tak i ty živější, plné jezů a velkého proudu. Proto si každý přijde na své, ať se jedná o začátečníky, či zkušené vodáky. Za zmínku jistě také stojí velký počet půjčoven lodí, které na různých místech u Vltavy naleznete. Díky tomu můžete svou plavbu začít téměř kdekoliv. Bohatá rekreační zařízení Vám umožní utábořit se na nejrůznějších místech.
Řeka vhodná pro každého
Pokud jste již jednou Vltavu sjížděli, neznamená to, že byste nemohli znovu. Dá se totiž najít mnoho míst, která jste jistě ještě nezvládli navštívit. Kromě toho, kdo se na ni jednou vydá, většinou si ji zamiluje natolik, že na ni chce vrátit.
 
Díky různorodým možnostem můžete vzít na některé části Vltavy i děti, které zde mohou získat svoje první vodácké zkušenosti. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, se zde najdou i velmi neklidné části, kde mnozí raději zvolí cestu po břehu.
 
Zkrátka a dobře, Vltava a její okolí poskytují báječné možnosti pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství na vodě, či v její blízkosti.