Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

Nástup dítěte do školy

03.05.2016

Přestup z mateřské školy do většího kolektivu školy bývá považován za jedno z nejdůležitějších období v životě dítěte.

děti

Nástupem dítěte do školy se však mění i režim celé rodiny.
„Problém často není jen v tom, jak tuto změnu ponese dítě, ale také, jak ji zvládnou rodiče. Rodiče obvykle mívají obavy, jak jejich dítě uspěje v kolektivu, ale také jak vše sami zvládnou, zda budou stíhat dítě vyzvedávat ze školy a vodit na kroužky, “ říká paní Irena, chůva z Rodako.cz.
První třída zásadně ovlivní vztah dítěte k celému školskému procesu. „Důležité je dítě před nástupem do školy nestrašit, co všechno bude muset zvládnout, ani je nepřeceňovat utvrzováním, že bude nejlepší, aby do školy nenastupovalo s nereálnými představami,“ dodává paní Irena.
Rodiče mohou dítěti vstup do vzdělávacího systému usnadnit výběrem školy. Neměli by podlehnout nabídce vzdálené školy, která láká nové žáky například na pestřejší výběr kroužků, a dítě pak musí denně vstávat v šest hodin ráno a dojíždět hodinu do vzdálené školy.
Pokud rodiče mohou vybírat hned z několika škol v okolí, ať nevolí podle sebe, ale podle zájmů a schopností jejich dítě a podle toho, jací jsou na škole učitelé. Právě učitelé jsou v tomto věku pro dítě nejvyšší autoritou, a jsou-li kvalitní, dokáží děti motivovat, pomohou jim začlenit se do kolektivu a upevňovat vztahy mezi dětmi, což je v především v první třídě velmi důležité.
Nástup dítěte do první třídy znamená velkou změnu způsobu života i nároků na dítě a vyžaduje přizpůsobení, které může být náročné na psychiku i fyzické zdraví dítěte, proto je vhodné začít včas s přípravou. Začněte okamžitě, třeba na dovolené v rekreačním domě na Lipně. Mnoho našich hostů se k nám jezdí odreagovat právě od podobných všedních starostí.
Naše domy jsou ideální pro rodiny s dětmi. Vaši předškoláci si na Lipně užijí veliké dobrodružství, ze kterého budou čerpat celý následující školní rok.
Těšíme se na Vás na Lipně.