Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

První dovolená s miminkem

09.03.2016

Velmi často k nám do domků Rekreace na Lipně jezdí rodiny s malými dětmi.
Páry, které čekají prvního potomka si mnohdy neumí představit, jak se jim změní život a zda si vůbec v prvním roce troufnou na dovolenou. Načerpejte inspiraci od profesionálních chův. Příchod miminka tak pro Vás bude snazší a budete si tak užívat všechny tyto vzácné okamžiky.

Příchod dítěte do života partnerů přináší velké změny. Jedná se o změny režimu domácnosti, vznik nových sociálních rolí a emocí, i změny v pracovní a finanční oblasti.

Žena i muž se narozením dítěte stávají rodiči a začínají si zvykat na role matky a otce. Nejspíš nějaký čas potrvá, než začnou nové činnosti s lehkostí zvládat a budou si umět dobře rozvrhnout čas.
„Mnohé páry mají obavy, že si nebudou s péčí o dítě vědět rady. Samozřejmě chtějí, aby miminko prospívalo co nejlépe a tak je pro ně ideálním řešením najmout pro své dítě chůvu.“ Říká paní Věra, profesionální chůva z Rodako.cz.
Profesionální chůvu si můžete objednat jen na několik hodin týdně.
Chůvy mají obvykle odborné znalosti z oblasti pedagogiky, vývojové psychologie a trávení volného času s dětmi. Pečovatelka do rodiny může docházet třeba jen ze začátku, než si rodina zvykne na nový režim a vše, co je s příchodem dítěte spojené.Pracovní náplň chůvy zahrnuje zachování každodenního režimu a zvyků dítěte, přípravu a podávání stravy, hygienu, logopedický a motorický rozvoj dítěte, péči o nemocné dítě a návštěvu pediatra. 

Péče o děti je zaměřená na rozvoj rozumových, řečových, pohybových, pracovních, hudebních a výtvarných schopností a kulturně hygienických návyků přiměřených věku dítěte.
Paní Věra ještě dodává: „Důležité je, aby si partneři i v této náročné době dovedli udělat čas na sebe a od každodenních povinností si odpočinuli. Pečovatelka se jim o dítě postará a oni si mohou v klidu zajít na večeři nebo do kina, což posílí jejich vztah.“

Jakmile si zažijete nový chod domácnosti, neváhejte vyrazit na dovolenou k nám na Lipno. Změna prostředí prospěje Vám, i miminku. Naše domy jsou plně přizpůsobeny i pro ty nejmenší hosty. Velikou výhodou oblasti Lipenska je široká škála vyžití v každém ročním období.