Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

Prevence před nachlazením

26.01.2016

Nyní přichází doba, kdy se mezi námi snadno šíři nachlazení, akutní onemocnění dýchacích cest, apod.
Přinášíme Vám několik tipů, jak předcházet těmto onemocnění, abyste neměli třeba zkaženou dovolenou.

Kapénkové infekci, nachlazení, či chřipce můžeme zdárně předcházet. Účinnou prevencí proti nachlazení je celoroční posilování obranyschopnosti organismu pobytem na čerstvém vzduchu, otužováním, volbou vhodného oblečení, pohybem a vyváženou stravou bohatou na vitamíny a minerály. Vliv má i vlhkost vzduchu v místnostech. V období zvýšeného výskytu onemocnění z nachlazení se pokud možno vyhýbejte větším seskupením lidí.


Velkou zbraní v boji proti nachlazení a rýmě jsou bylinky, ovoce a zelenina. Účinnými pomocníky jsou například cibule, lipový květ, černý bez, jitrocel či šalvěj.
Známé přírodní antibiotikum je česnek. Ale také například křen, který obsahuje velké množství vitaminu C, povzbuzuje trávení a organismus, má antiseptické, tonické a diuretické účinky.
Našemu organismu můžeme poskytnout potřebné látky také pomocí kvalitních doplňků stravy, kterých je v současnosti nepřeberné množství a můžete si vybrat z velmi široké nabídky.

Mezi nejčastější příčiny nachlazení patří především sychravé počasí, časté přecházení z mnohdy přetopených prostor ven do zimy, prudké změny teplot a kontakt s nachlazeným člověkem.

Co dělat při onemocnění?
Při prvních příznacích akutního stavu je třeba být v klidu, odpočívat, pít dostatek tekutin, hodně spát a větrat místnost. Pokud jsme nemocní, snažíme se, aby se infekce nerozšiřovala. Používáme jednorázové papírové kapesníky a dodržujeme hygienická opatření. Viry se přenášejí kromě kašlání a dýchání také prostřednictvím kontaminovaných rukou. Proto jedno ze základních, ale velmi účinných preventivních opatření před různými viry rýmy a chřipky, je časté mytí rukou.

Přejeme všem pené zdraví, ať jste stále fit :-)