Rekreace na Lipně - facebook

Užijte si nezapomenutelné okamžiky v soukromí lipenské přehrady

Rekreace na Lipně

1) Co je zahrnuto v ceně pobytu?

V ceně je pobyt za dům (nikoliv za osobu) včetně spotřeby vody.

2) Co není zahrnuto v ceně pobytu?

V ceně pobytu nejsou zahrnuty rekreační poplatky, poplatek za dom. mazlíčka (pes/kočka), spotřeba el. energie, závěr. úklid.

3) Skládá se na místě kauce?

Ano, v den příjezdu se hradí vratná kauce ve výši 3 000 Kč. Kauce je vratná v plné výši při odjezdu, předá-li se dům nepoškozený a řádně uklizený a při splnění podmínky, že dům je nekuřácký.

4) Kolik činí rekreační poplatky?

Rekreační poplatky jsou zjednodušeně 15 Kč/dosp. osoba za noc a 3 Kč/dítě a noc. Detailně: 12 Kč/os. 12 - 72 let/noc a 3 Kč/za každou osobu z ubytovací kapacity).

5) Musíme vám předem oznámit údaje o lidech, kteří budou ubytováni?

Pro zjednodušení vás žádáme o vyplnění formuláře o hostech a zaslání nazpět před Vaším příjezdem (formulář od nás dostanete emailem). Tímto způsobem Vám budeme moci rychle a plynule předat klíče od ubytování.

6) V kolik hodin je možné převzít klíč od domu?

Mezi 14 - 15h. Zhruba 3 dny před Vaším příjezdem Vám zašleme telefon na kolegyni, která Vás ubytuje. S ní můžete případně domluvit jiný čas příjezdu.

7) Můžeme přijet již v ranních hodinách?

Pokud je dům již připravený a uklizený, je možné Vám předat klíče dříve. V opačném případě nám můžete zanechat Vaše tel. číslo a my se Vám ozveme ihned, jakmile bude pro Vás dům připraven.

8) Kde dostanu a kde odevzdám klíče od domu?

Přímo na místě. Adresu, číslo popisné Vašeho domu obdržíte v informačním emailu nebo v sms cca 3 dny před Vaším příjezdem. Zde bude také telefon na kolegyni, která Vám na místě předá klíč.

9) Kde a jak zaplatím poplatky a kauci?

Na místě při příjezdu. Rekreační poplatky, poplatky za dom. mazlíčky a vratná kauce se hradí při příjezdu naší kolegyni, která Vám zároveň předá klíč. Pro rychlejší průběh Vás žádáme, abyste měli hotovost pokud možno přesně.

10) Do kolika hodin je třeba odevzdat klíče od domu?

Do 10 hodin. 

11) V příjezdový den bude dům uklizen?

Ano, dům bude uklizený. V případě, že v příjezdový den nejste spokojeni s úklidem, informujte nás prosím ihned, nejpozději však do 1 hodiny po Vašem příjezdu. Pokud tak neučiníte, nebudou brány na zřetel žádné pozdější reklamace.

12) Co mám udělat před odjezdem?

V den odjezdu uvolněte dům do 10h a zanechte jej v pořádu, tzn. čistý a uklizený, tak jak jste ho převzali při Vašem příjezdu. Před odjezdem je třeba: zamést nebo vyluxovat, vytřít podlahy, uklidit kuchyň (včetně lednice), svléct povlečení, vynést odpadky do popelnice, v případě použití umýt zahradní gril.

13) Je možné si závěr.úklid objednat?

Hosté závěr. úklid provádějí sami. V případě zájmu jej lze objednat za příplatek 1 200 Kč.Objednání závěr. úklidu nezahrnuje: poklizení kuchyně, vynesení odpadků a umytí grilu v případě jeho použití.

14) Jsou na místě úklidové prostředky?

Ano, na místě jsou základní úklidové prostředky včetně vysavače.

15) Je dům vybaven hrnci, skleničkami, příbory...?

Ano, dům je plně vybaven příbory, nádobím vše pro plnou kapacitu domu. 

16) Je na místě ložní povlečení?

Ano, na místě je ložní povlečení pro celkovou kapacitu domu. Nutné vzít vlastní ručníky/osušky (nejsou k dispozici) a toaletní papír.

17) Je možné si zapůjčit ručníky/osušky?

Ručníky, osušky nejsou součástí vybavení domu. Nutné vzít vlastní. V případě zájmu si lze zapůjčit na místě 80 Kč/1 set - osuška a ručník na pobyt. Počet kusů je omezen, doporučujeme objednat zapůjčení předem.

18) Je v domě dětská postýlka?

Ano, v každém domě je 1 dětská postýlka. Výjimkou je dům typu "Bungalov Plus, kde jsou postýlky dvě. Postýlka je včetně ložního povlečení. Zapůjčení další dětské postýlky je možné za příplatek 150 Kč/pobyt.

19) Je v domě dětská jídelní židlička?

Ano, v každém domě je 1 dětská židlička. Výjimkou je dům typu "Bungalov Plus, kde jsou židličky dvě.

20) Platí se spotřeba elek. energie?

Ano, dům je vyhříván el. topením. Spotřeba el. energie se hradí při odjezdu. Při Vašem příjezdu opíše kolegyně stav elektroměru (na každém domě je klička od dvířek, vždy je možné stav z Vaší strany zkontrolovat). Při Vašem odjezdu bude opět opsán stav elektroměru. Cena je 2,5 Kč/1 kWh. 

21) Na kolik zhruba vychází spotřeba el. energie?

Spotřeba el. energie (průměrně, záleží na počasí):

300 Kč/týden v létě, 900 Kč/týden na jaře a na podzim, 2 000 Kč/týden v zimě 

* pro krátkodobé pobyty si pro dané období vydělte částky výše týdnem (7) a vynásobte počtem dní

např: 5 dní na jaře: 900/7*5=640,-

22) Mohu si vybrat konkrétní dům?

Pokud jste našimi stálými zákazníky a máte oblíbený "svůj" dům, neváhejte si udělat rezervaci s konkrétním domem včas a do poznámky nám napište, jaký konkrétní dům si přejete nebo přímo číslo popisné. Budeme-li mít ve Vámi vybraném termínu volno, rádi Vám zajistíme rezervaci dle Vašich představ.

23) Jaký je rozdíl mezi domky?

K dispozici máme 3 typy domů: řadové domky (4), bungalov (2) a bungalovy plus (2). Všechny domky mají kapacitu 8-10 osob. Řadové domky mají 4 ložnice, bungalov i bungalov plus mají ložnice 3. Pokud preferujete soukromí, doporučujeme Vám bungalovy nebo bungalov plus, kde je dvorek celý obezděný a máte zde naprostý soukromí.

24) Jsou všechny řadové domky stejné?

Ano, k dispozici jsou 4 řadové domky. Všechny jsou pozičně umístěné uprostřed a jsou vybaveny naprosto shodně.

25) Máte nějaké domky hned vedle sebe?

Pro větší skupinu můžeme nabídnout ve všech třech variantách našich domů vždy 2 domky vedle sebe: 2 řadové domky (hned vedle sebe) nebo 2 bungalovy plus (hned vedle sebe) nebo 2 bungalovy (hned vedle sebe).

26) Jaký dům je nejlepší pro rodiny s dětmi?

Z vlastní zkušenosti jednoznačně bungalov nebo bungalov plus. Jedná se o jednopodlažní dům (bez schodů) s uzavřeným a vcelku prostorným dvorem (děti vám nikam neutečou). Bungalov plus je navíc o trošku lépe pro děti vybaven (a pro rodiče také - pípa s chlazením :)).

27) Je možné vzít s sebou našeho domácího mazlíčka?

Ano, pobyt s pejskem nebo kočkou je možný za příplatek 80 Kč/noc. Žádáme majitele, aby před odjezdem zkontrolovali dvůr/zahrádku a uklidili po svých mazlíčcích.

28) Je v domě toastovač?

Ano, v domě je toastovač (nikoliv sandvičovač).

29) Je v domě pračka?

Ano, v domě je pračka, mimo jiné také myčka na nádobí a mikrovlnka.

30) Kolik lůžek je v domě?

V každém domě je 8 postelí. Další 2 osoby mohou přespat na rozkládací pohovce v obýváku. Celková kapacita je 10 osob.

31) Je možné zvýšit kapacitu osob?

Můžeme Vám zapůjčit skládací matraci (80x195x15cm) za příplatek 150 Kč/pobyt. Kapacita domu je však omezená velikostí a je především na Vás, jak komfortní dovolenou si přejete mít.

32) Kolik je v domě koupelen a wc?

V každém domě je 1 koupelna, kde se nachází 1 wc. Druhé wc je dále na chodbě u vchodových dveří.